Almanyanın En iyi 5 Lezzeti

Rote Grütze

Eğer Almanya’ya gitmek ve gezmek için bir plan yapıyorsanız , bunun sadece tarih ve sanat ile sınırlı olduğunu düşünmeyin. Berlin veya Münih’e uçak bileti alırken çok farklı yemekler denemeye hazırlıklı olmalısınız. Birçok seçeneğin bulunduğu Alman mutfağında kaybolmamanız için Tickets.com.tr ekibi olarak size en iyi beş yemeği söylüyoruz.

1.Köri Soslu Sosis

Köri Soslu Sosis
Sosis ve sosis ızgara olmadan Alman yemeklerini hayal etmek biraz zor.Burada satılan bir çok çeşit sosis bulunmakta.Bunlardan en popüleri Almanca ”Currywurst” olarak bilinen köri soslu sosis. Genellikle patates kızartması ile servis edilmektedir. Almanların bu yemeğe olan aşkı Berlin Müzesinden daha büyük

2.Einopf

Almanların geleneksel yemeği olarak bilinen Eintopf ; Türk mutfağından Güveç’e çok benziyor. Toprak çömlekler de sunulan yemek toprak güveçlerde pişiriliyor. Yemek aynı zamanda Alman çorbası olarak da anılıyor. Malzemeler aşçının seçimine göre değişsede içinde et ,patates ve baklagiller kesinlikle bulunuyor.

3.Patates Salatası

Patates Salatası
Alman yemeklerinin kartviziti niteliğindeki patates salatası, haşlanmış parates , alman baharatları ve çeşitli sebzelerin karışımı ile oluşur. Garnitür niteliğinde olan patates salatası , genellikle et ve sosis ile birlikte sunulur.

4.Kuşkonmaz

Kuşkonmaz
Almanyanın en popüler bahar yemeklerinden birisidir Kuşkonmaz. Bu yemeği birbirinden farklı lezzetler ile hazırlamak için restoranlar adeta birbirleri ile yarışıyorlar. Kuşkonmaz çorba ve püre gibi yan yemek olarak sunulur. En popüler Kuşkonmaz patates, tereyağı ve yumurta soslu haşlanmış olan.

5.Kırmızı Meyve Pudingi ( Rote Grütze)

Rote Grütze
Almanya’da Rote Grütze olarak bilinen bu tat çok yaygın. Berlin’in yerel tatlilarindan olan Rote Grutze Icinde bogurtlen, ahududu, diger cesit kirmizi meyveler olan (jelatinsiz) bir cesit jole. Uzerine vanilya sosu veya sut dokulerek yeniliyor. Sadece kuzey Almanya’ya ozgu degil, diger kuzey ulkelerinde, Iskandinavya ulkelerinde de yaygin. Almanya’da her yer de kafe,restoran,büfe veya fastfood restoranları bulmanız mümkün .Her bölge , her şehirde farklı lezzetlere şahit olmak mümkün.

Tüm Dünya ülkelerine herzaman bulabileceğiniz ucuz uçak biletleri Tickets.com.tr adresinde.

Popüler destinasyonlar ve En ucuz uçak biletlerinden haberdar olmak için bizi Facebook, Instagram ve Twitter ‘dan takip edebilirsiniz.