Avrupa’nın En İyisi Lviv Kafeleri

Lviv kafeleri bugüne kadar gördüğüm en iyi konsept kafelere sahipler. Öyle ki her kafenin kendine has bir konseptini görünce hayran kalmamak mümkün değil. 2 kez geldiğim Lviv’de en büyük keyif anlarımdan birisi kesinlikle bu kafeleri deneyimlemekti. Bu şehir beni büyülemesinin en büyük sebebi Ortaçağ dönemi mimarileri, lezzetleri ve harika kefeleri oldu. Her gelişimde çok sevdiğim bu şehri her zaman güzel mekanlarıyla hatırlayacağım. Deneyimlemekten keyif aldığım mekanları sizler için yazdım.

Efsaneler Evi : Her bir katı ayrı konsept Efsaneler evinin ilgi çekici en büyük özelliği ilk katta cücelerin servis yapması, çatı kata küçük bir İtalyan araba sığdırmaları. Görmelisiniz diyeceğim kafelerden, Rynok meydanına 2 dakika uzaklıkta. Mazo kafenin hemen arka sokağındadır. Fiyatları gayet normal.

 Atlas Kafe : Şehrin kuşkusuz en sevdiğim kafelerinden birisi. Rynok meydanında yer alan bu harika mekanda mutlaka zaman geçirin. Özellikle bir odasında Ukrayna tarihinde yer etmiş önemli kişilerin resimleri ile duvarlara savaş görselleri resmedilmiş. Mekanda Atlas kafe isimli kendi özel kahvelerini denemelisiniz. Fiyatları bizim kafe fiyatlarımızla bir diyebilirim. Unutmadan söylemeliyim ki yemek konusunda da başarılar.

 

Mazo Kafe : Mazo’nun kim olduğunu ne düşündüğünü anlatmama gerek yok herhalde Kahve fabrikasının sağında ki sokakta yer alan Mazo kafe şehrin en çok ziyaretçi çeken mekanlarının başında gelir. Kapısının önünde Mazoşizmin kurucusunun bir heykeli de mevcut. Kapıdan içeri girdiğiniz anda kadın garsonlar elinde kırbaçla sizi bekliyorlar. Hemen de korkmayın canım 😉 Arkanızı döndüğünüz anda hoş geldiniz demek için totonuza sembolik kırbaçlar atıyor.

 

Kahve Fabrikası : Rynok meydanının köşesinde yer alan Kahve fabrikasına yaklaştıkça mis gibi kahve kokularını alabilirsiniz. İçeride taze kahve çektirebilir, hediyeliklerinizi alabilir ya da arka tarafta ki kafesinde vakit geçirebilirsiniz. Fiyatları ise gayet normal.

Kredens Kafe : Kahvelerini sevdiğim başka bir mekan. Günümüz konseptinde düzenlenen kafede güzel kahveler içebilirsiniz. Mekan Mazo kafenin sokağında sağdadır. Fiyatları orta düzeydedir.

Opera Kafe : Opera binasının bodrumunda yer alan kafe tarihi bir mekan aynı zamanda. Beni etkileyen kısmı ise içerisinden küçük bir akarsu geçmesi. Su sesi sizi mutlu ederse es geçmeyin derim.

Bira Tiyatrosu : Ryok meydanında yer alan mekan her zaman ful. Burada kendi üretilen birayı izleyebilir ve sonranızda biranızı alıp kafe bölümüne geçerek müzik eşliğinde yudumlayabilirsiniz. Akşamları canlı müzik olmasıyla rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Çikolata Fabrikası : Mazo kafenin yanında yer alan Çikolota fabrikası şehrin en çok ziyaret edilen noktalarından. Sokağın başına geldiğinizde burnunuza gelen çikolata kokusu sizi dükkana çekecektir. Nefis çikolataları olduğunu söyleyebilirim. Kafe bölümünde vakit geçirebilirsiniz. Çikolata fiyatları ortalamanın biraz üstünde diyebilirim ama lezzete değecektir.

Medellin Kafe : Merkez Rynok meydanında yer alan kafe de keyifli anlar geçirip nefis kahvelerinden deneyimleyebilirsiniz. Ben konseptini ve sunumunu çok beğendim.

Keşfetmeniz dileğiyle..
Tüm Dünya ülkelerine herzaman bulabileceğiniz ucuz uçak biletleri Tickets.com.tr adresinde.