Gezilerde Yalnız Yürümek

Birçok arkadaşım soruyor, gezilere yalnız mı çıkıyorsun? Yalnız yolculuk etmekten sıkılmıyor musun? Hayır diyorum büyük bir keyifle. Bu güne kadar bir çok gezide yalnız olmama rağmen eşli geziyi merak ettiğim için bir arkadaşımla ortak gezi kararı aldım. Gezi sonunda ise çıkardığım tek sonuç “  bir daha ki gezinde sana eşlik edecek tek şey sırt çantan olsun “ dedim kendi kendime. Kararların ortak noktada buluşamadığı seyahat aslında insanı mutsuz etmekten başka bir seçenek vermez. Bu sebeple artık gezilerimde yalnız olmak benim için büyük mutluluk. Hani derler ya bir seyahatte birde ev arkadaşlığında tanırsın karşındakini diye doğruluk payı kesinlikle yüksek. Yalnız gezmek benim için büyük keyif.

Yalnız seyahat etmek

Gezimde bir çok vereceğim kararlarımdan tek mesuliyet kendimin olacak. Belki yanlış yaparak doğruyu bulacağım ama denemiş olduğumda bunun adı tecrübe olacak. Seyahat programını kendim hazırlayarak, nerede ne kadar vakit geçireceğimi belirleme imkanına sahip olacağım. Bir çok nokta da bağlılığım sadece kendime karşı olacak böylelikle huzursuzluğa prim vermemiş olacağım. Gittiğim bir ülkede  kendimi yalnız hissedeceğim diye düşünebilirsiniz fakat işte burada kültürel değerini tanıyacağınız insanlarla iletişime geçmek kalıyor. Kendi dilimle olmasa da belki İngilizce, belki de vücut dilinin tebessümüyle bu güzelliği yaşamak çok keyifli. Bu sebeple yalnız yolculuk ederek kendim ile baş başa kalıyorum. Kafamı dinliyor, özgürlüğümün keyfini çıkarabiliyorum. Her ne kadar yalnız seyahat etsem de seyahatler de dikkat edilecekler her zaman vardır.

Yalnız seyahat etmek birçok kendimce önemsediğim karar ve düşüncelerin sağlıklı bir sonuca ulaşmama sağlıyor. Aslında gezilerde pekte yalnız değilimdir, diğer gezgin arkadaşlarla tanışma fırsatı ya da ülkeden güzel dostluklar dönüyorum. Bu yüzden mutlaka sosyalleşmeye ve gezimde yerel halkla dostluklar kurmaya çalışıyorum. Yoksa durum vahim, zamandan keyif alamam bunun olmasını istemem? Oysa şehri gündüz görmenin keyfi kadar geceside görülmeli mutlaka. Çünkü iki farklı yüzünü görür ona göre yorumlarız düşüncelerimizi. Oysa insanlar yalnız gezemeyeceğini düşündüğü için cesaret edemez seyahate. Deneyin, cesaret edin ve yola çıkın.

Seyahatin keyfini fazlasıyla yaşayacaksınız.

Tüm Dünya ülkelerine herzaman bulabileceğiniz ucuz uçak biletleri Tickets.com.tr adresinde.