Londra’nın Popüler Yerleri

Big-Ben

Big-BenLondra –Birleşik Krallıkların turizm merkezi , dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin yollarının kesiştiği nokta . Bu inanılmaz derecede eğlenceli ve zenginlikler ile dolu şehir de herkes kendinden bir şey bulabilir.

Tickets.com.tr ile İstanbul ve Ankaradan direkt Londra’ya uçak biletlerine ucuz şekilde sahip olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir nokta var ki Londra’ya gitmek isteyen bir çok insan var. Eğer uçak biletinizi uçuşunuzun 2 ay öncesinden alırsanız güzel avantajlar yakalayabilirsiniz.

İşte size Londra’da mutlaka görmeniz gereken 5 popüler nokta.

Londra Kulesi (London Tower)

Şehrin merkezinde bulunan ve 1000 yıllık tarihi ile şehir ve ülkenin ana karakterlerinden birisi Londra Kulesi. Krallara ev sahipliği yapmış bu kale kendi içerisinde bir çok gizem ve efsane barındırmakta. Kulenin yapılışının asıl amacı bir kale, kraliyet sarayı ve saray suçlularının tutulacağı bir tutuk evi olarak kullanmaktır. Kule bunların yanı sıra, cephanelik, devlet hazinesi, hayvanat bahçesi, darphane ve gözlemevi olarak da hizmet vermiştir

Nasıl Gidebilirsiniz : En yakın metro istasyonları Tower Hill ve London Bridge
Kuleye Giriş Ücreti : 20 Pound

Kule Köprüsü (Tower Bridge)

Tower Bridge
Dünyanın en ünlü ve tanınan noktalarından birisi. Köprü yüksek seviyeden iki yatay yürüyüş yolu ve aşağıdan bir araba yoluyla birbirine bağlanmış iki kuleden oluşur. Baskül Köprü türü köprülerin en ünlülerinden biridir.Köprü gün içerisinde 2 veya üç kere açılmaktadır. Köprünün üst katı muhteşem bir manzaraya sahip ve çok ziyaretçiyi misafir ediyor. Bu nedenle tur için mutlaka rezervasyon yaptırın.

Nasıl Gidebilirsiniz :En yakın metro istasyonları Tower Hill ve London Bridge
Köprüye Giriş Ücreti : 20 Pound

London Eye (Londra Gözü)

London Eye
Themes nehrinin güney kıyısında ,135 metre yüksekliğinde dev bir dönme dolap. Londra yı çarpıcı bir şekilde görmek isterseniz eğer , bu modern ve çarpıcı yapıyı ziyaret etmeye değer.

London Eye deneyimini yaşamak isteyen yüzbinlerce insan var. Bu durum kuyruklara sebep oluyor. Kuyruk ta beklememek için aşağıdaki linkten rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Nasıl Gidebilirsiniz : En yakın metro istasyonları Westminster Station, Embankment Station.
London Eye Giriş Ücreti : 18 Pound

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı Londra
Birleşik Krallık Hükümdarlarının yönetim merkezi ve ikametgahı. Saray yılın ağustos ve eylül aylarında bir kaç hafta ziyarete açılıyor. Sarayın salonlarını gezerken kendinizi Kraliçenin gerçek misafiri gibi hissedebilirsiniz. Sarayda Aile hazineleri , zarif mobilyalar ,Rembrandt ve Canaletto eserleri ile dizayn edilmiş 775 oda bulunuyor.

Nasıl Gidebilirsiniz : En yakın metro istasyonları Victoria Station , St. James Park Station , Hyde Park Corner Station
Buckingham Sarayına Giriş Ücret : 19 Pound

Trafalgar Meydanı

Üç ana caddenin kesiştiği meydan Londranın kalbinde yeralmaktadır. Meydanın ortasında sizi büyük aslan heykelleri ile çevrili çeşmeler karşılayacak . Amiral Nelson anısına yapılmış büyük sütunu da göreceksiniz. Ayrıca Trafalgar Meydanında National Art Gallery’de bulunan Van Gogh ve Pablo Picasso’nun eserlerini ücret ödemeden görebilirsiniz

Nasıl Gidebilirsiniz : En yakın metro istasyonu Charing Cross Station
Trafalgar meydanı ve National Art Gallery için ücret alınmamaktadır.

Tüm Dünya ülkelerine herzaman bulabileceğiniz ucuz uçak biletleri Tickets.com.tr adresinde.

Popüler destinasyonlar ve En ucuz uçak biletlerinden haberdar olmak için bizi Facebook, Instagram ve Twitter ‘dan takip edebilirsiniz.