Neden Sırt Çantalı Seyahat

Özgürsünüzdür eğer bir sırt çantanız, bunu destekleyecek özgüven ve cesaretiniz varsa, seyahatinizin sizi özgür kılmaması için hiçbir sebep yok. Şimdi diyeceksiniz hiç mi maddiyatın ve zamanın önemi hiç mi yok işte burada devreye fedakârlık giriyor. Seyahat etmek isteriz çünkü en büyük amaç kendimizi mutlu etmektir. Gideceğiniz ülkeyi, şehirlerini, kültürünü, tanımak için birçok sebebiniz var.  Belki başınızda çok iyi bir rehberiniz yok, ama aslında en iyi rehber sizsinizdir… Şehirlerde turizm ofisleri, harita, yerel halkla iletişimle, kitaplar ile bu açığı fazlasıyla kapatabilirsiniz. Yerel halktan bazı bilgileri öğrenmek, gerçekten insanı daha fazla mutlu ediyor. Gezinizde kendinizi asla yolcu gibi hissetmezsiniz, daha çok şehri  iyi yaşamaya ve tüm güzelliklerini görmeye endekslisinizdir. Ekonomik yönden sırt çantalı her zaman daha avantajlıdır; çünkü tüm ipler elinizdedir. Sırt çantalı seyahat deneyimini yaşarken daha az bütçe ile daha farklı bir program yaparken yaratıcılığın en güzel örneklerini yaşabilirsiniz.

Sırt çantalı seyahat

Daha fazla tarihi ve doğal güzelliği gözlemleyebilme, farklı yerel tatları deneme imkanınız uçak, tren, otobüs terminallerinde farklı kimliklerin arasına karışabilmek, kalacak yer tespitini daha bir özenle seçebilme, farklı bitki ve çiçek türlerini görebilirsiniz. Hiç görmediğimiz hayvanları görme fırsatı yakaladığınızdaki mutluluk, çok beğendiğiniz bir parkta saatlerce vakit geçirebilmek işte bunun keyfini hiç bir şeye değişmem ben. Sırt çantalı seyahat size mutluluk katacaktır, döndüğünüzde ise tuttuğunuz notlar, aklınızda kalan güzellikler, kurduğunuz dostluklar, yaşadığınız olumlu ya da olumsuz deneyimler ve farklı yöresel tatlar hepsi bir keyifli anı olarak sizde kalacaktır. Gezilerde olumsuzluk yaşayabilmeniz mümkündür ama bu bir sonraki gezinizde sizin için tecrübedir aslında, hiçbir zaman pişmanlık olacağını düşünmüyorum. Bu yüzden seyahatlerde dikkat edilecekler  hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekir.

  • Bol bol fotoğraflar çekin, notlar tutun, mümkünse müze gezin, şehrin ilginç yerlerini araştırın, bol bol yürüyün ( şehri en güzel keşfetmenin yollarından biridir tabanvay 🙂 ), sokaklarda kaybolun, dostluklar kurun, gördüğünüz doğal güzellikler karşısında (park, bahçe, kanyon, göl, nehir, dağ gibi yerlerde) bolca zaman geçirip kendinizi dinlendirin, halk pazarlarına karışın,  ama güler yüzünüzü  yanınızdan eksik etmeyin 🙂

Gezinizi  mutlu  geçirmenize sebep olacağına  inanıyorum.

Tüm Dünya ülkelerine herzaman bulabileceğiniz ucuz uçak biletleri Tickets.com.tr adresinde.