Tayland’a Yiyeceğiniz 5 Tropikal Meyve

Tayland Güney Doğu Asya’nın keyifli bir o kadar güzel ülkesi. Tarihi, doğal güzellikleri ve lezzetleriyle ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. Bu egzotik ülkede meyvelerde baş döndürücü. Taylanda geldiğinizde mutlaka denemelisiniz dedirttirecek meyvelere sahipler. Pazarlarda, yollarda her an karşısınıza mutlaka meyve tezgahları çıkacaktır.

Guava
  • Guava : İlginç meyvelerden birisidir, mandalina büyüklüğündedir. Tadı biraz garip gelse de tadına bakılmalı. Taylandlılar bu meyveyi şekere banıpta yiyorlar.  
Durian
Durian
  • Durian : Dışı ilginç bir meyve, soymasıysa çok zahmetli. Kesmeye başladığınız andan itibaren yaydığı koku etrafı rahatsız eder. Her güzelin bir zorluğu var derler ya bu meyve de aynen öyle. Ama içindeki meyve efsane. Denemelisiniz diyeceğim meyvelerin başında gelir.

  • Mango Herkesin yakından tanıdığı egzotik meyve. Sokaklarda en çok rastladığım meyve oldu. Tadını çok sevdiğim, leziz bir o kadar suludur. Denemelisiniz.
Rambutan
Rambutan
  • Rambutan Kırmızı renkte üzerinde saçları olan farklı bir meyve. Baştan denemek için çekinsemde tadının nefis oluşu beni sevindirdi. Küçük ama leziz meyveyi mutlaka deneyin. Görüntüsüne aldanmayın, tadı içinde saklı.
Papaya
Papaya
  • Papaya Lezzetli olgun bir Asya meyvesi. Tayland tezgahlarında sık rastlayabilirsiniz. Özellikle soyulmuş buz içinde servis edilen meyve arabalarında serinlemek için bire bir. Tadı nefis ve lezzetli. Denemelisiniz.

 

Lezzetlerle tanışmalısınız..
Tüm Dünya ülkelerine herzaman bulabileceğiniz ucuz uçak biletleri Tickets.com.tr adresinde.