Telefondaki seyahat aplikasyonları

Telefonumda ki seyahat aplikasyonları ise çoğu zaman benim kurtarıcım oluyor. Bir çok işimi telefonumdan wi-fi sayesinde kolayca halledebiliyorum. Telefonumda ki aplikasyonlar sayesinde konaklama bakmak, uçuş aramak, bir mekan adresi bulmak ya da ücretsiz wi-fi bağlantılarını kolayca çözebiliyorum. Bu da seyahatlerimde büyük kolaylık sağlıyor. Telefonumda olan aplikasyonlarI sizler ile paylaşayım.

Tickets.comtr : Uçak bileti rezervasyonlarımda kullandığım aplikasyonlardan

Tripadvisor : Bir mekan ya da otelle ilgili yorumları ve kalitesini anlamama fazlasıyla yardımcı oluyor. Şehir ve ülke yazıları ise çoğu zaman ilaç gibi geliyor.

Booking : Konaklama da alternatifsiz en iyilerinden birisi. Hostel ya da uygun bütçeli oteller de benim mutlaka göz gezdirdiğim aplikasyonlardan.

Couchsurfig : Ücretsiz evler de misafir olmak için kullandığım program telefonumun olmazsa olmazlarından.

Rome2rio : Otel ve ulaşım araçlarının fiyat ve zamanını gösteren çok başarılı bir aplikasyon, telefonda mutlaka olmalı derim.

Enuygun : Uçak bileti, otel ve sigorta konusunda telefonumda bulunması gereken aplikasyonlardan

Skyscanner : Uçak biletlerimi genellikle baktığım yerlerden birisi. Bazen ilginç sonuçlar çıkarsa da telefonumun vazgeçilmezlerinden.

 

Hostelworld : Hostel candır, konaklamalarımın en sevdiğim kısmı hostellerdir. Hostelword bir çok seçeneği önüme koyuyor, telefonumda mutlaka yer alır.

Airbnb : Couchsurfing ya da hostel de aradığımı bulamazsam mantık olarak da kalabalıksam ev kiralamak benim için en mantıklı yol. Bu adres için de doğru yol tabi ki Airbnb. Telefonunuzda bulunmasında fayda var.

Uber : Dünyanın bir çok yerinde kullanılan bir taksi programı, telefonda olmasında fayda var.

Citymaps2go : Çevrimdışı çalışan bir çok gezimde benim için yol arkadaşı olan, gprs görevi gören aplikasyon telefonumda en çok kullandıklarımdan.

Foursquare : Mekan ve genellikle mekan adresleri için kullandığım vazgeçilmezim diyebilirim.

Maps Me : Çevrimdışı da çalışan maps me mutlaka önereceğim aplikasyonlardan.

Yandex Navigatör : Benim seyahatler de ki kahramanlarımdan birisi. Özellikle Rus etkisi altında kalmış ülkelerde nokta atışları beni bitiriyor. Mutlaka telefonunuz da olsun..