Türkiye’de görülmesi gereken 10 yer

Ülkemiz büyük medeniyetle ev sahipliği yapmış, her bir köşesi ayrı bir cennet. Türkiye video çekimleri için ülkemin her bir köşesini dolaşırken gördüğüm bilmediğim o kadar nadide yerler varmış beni hayrete düşürdü. Bu yerlerin içinde bende iz bırakanları sizler ile paylaşıyorum.

AKDAMAR ADASI – VAN

Ülkemin en doğusunda Van gölünde yer alan Akdamar Adası bundan birkaç yıl öncesine kadar ziyarete kapalıydı. Şimdilerde ziyaret açık olan adada ki Akdamar kilisesini ziyaret etmenizi öneririm. Kilisenin dış duvarlarında ki kabartmalar ise insanda hayranlık uyandırıyor.

TORTUM ŞELALELERİ – ERZURUM

Ülkemin tartışmasız en büyük ve en güzel şelalesi. Görselliği muhteşem, şelale de oluşan gökkuşağı ise insanın yüzünü tebessüm ettiren türden.

GELİBOLU TARİHİ YARIMADA – ÇANAKKALE

Bir devrin battığı, insanın tüylerini diken diken ettiği bu topraklar, mutlaka görülmesi gereken yerler. 1 günde gezebileceğiniz tarihi alanı mutlaka görmelisiniz.

DALYAN BELDESİ – MUĞLA

Ülkemin nadide yerlerinden birisi, her gelişimde büyük keyif aldığım, her günümü huzur ile geçirdiğim mükemmel bir belde. Sessiz sakin etrafında muhteşem güzellikler olan Dalyan’ı görmenizi isterim.

SAFRANBOLU – KARABÜK

Osmanlı’nın günümüzde yaşayan yüzü Safranbolu. Her sokağında, konaklarında dönemin izlerine rastlamanız mümkün. Ülkemin popüler destinasyonlarından birisidir.

ANİ HARABELERİ – KARS

Ülkemin doğusunda ki sınırda kalan Ani Harabeleri’ne müze kartınız ile ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Çok büyük bir alanda yer alan tarihi alan ülkemin en güzel tarihi alanlarından birisi. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

MENDERESLER – ORDU

Ordu’nun Aybastı ilçesinde ki Perşembe yaylasında yer alan Menderesler görünümü ile insanı şaşırtıyor. Kıvrım kıvrım akan küçük akarsular dünya da eşi benzeri yok.. Görmelisiniz..

SELİMİYE CAMİ – EDİRNE

Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye caminin bir eşi benzeri yok. Muhteşem mimariyi her Edirne’ye gelişimde ziyaret ederim. O denli büyüleyici bir yer.

ÖLÜDENİZ – MUĞLA

Ege’nin seyri zevki yüksek muhteşem doğal güzelliği. Hele ki gökyüzünden yamaç paraşütü ile seyretmeye doyamayacağınız ülkemizin nadide yerlerinden. Etrafında ki bir çok koy ise insanı kendine çekiyor.

GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA

Dünyanın en eski medeniyetlerinin yerleşim yeri olarak bulunduğu Göbeklitepe’yi mutlaka keşfetmelisiniz. Şu an çatı restorasyonu yapılan bu tarihi yeri ziyaretinizde sizler yer altından çıkanlara hayret edeceksiniz. Ülkemde görmelisiniz dediğim yerlerin başında gelir.

Keşfetmelisiniz
Tüm Dünya ülkelerine herzaman bulabileceğiniz ucuz uçak biletleri Tickets.com.tr adresinde.