Vietnam Vizesi

Vietnam. Unesco Dünya miras listesinde yer alan Halong Bay’ı, Muong Hoa Vadisi, Ban Gioc şelaleleri ile insanı kendine hayran bırakan Uzakdoğu’nun mistik ülkesi. Farklı kültürü, tarihi değerleri, muhteşem doğası ve lezzetleriyle buluşmak harika. Başkent Hanoi ve çevresini dolaşarak bir gece konaklamalı Halong Bay’ı gezebilirsiniz. Sonrasında kuzeye Çin sınırına çıkıp Ban Gioc şelalelerini görmelisiniz. Daha sonrasında Hue şehrine geçip İmparatorluk tarihi eserlerini göreceğim. Daha sonrasında durağım pirinç terasları olacak. Ülkede son durağımsa Chi Min City şehri.  Gelelim Vietnam vizesi için neler yapılması gerektiğine.

Vietnam vizesi - Muhteşem bir ülkedir Vietnam
Vietnam vizesi – Muhteşem bir ülkedir Vietnam

Vietnam vizesi, biraz uğraştırıcı ve masraflı diyebilirim. Üstüne üstelik Türk vatandaşlarına maalesef sıkı bir vize muamelesi yapıyor. Bununda en önemli şartı vizeyi almak için ülkeden bir davetiye ihtiyaç var. Vietnam göçmen bürosunun o ülkeyi gezmek için verdiği bu evrak aslında bizler için önem taşıyor. Ben davetiyemi almak için başvurumu Vietnam’da turizm işi yapan Focus Travel üzerinden yapılabilir. Pasaportumun ön sayfasının taranmış halini, gidiş dönüş uçak biletleri (kesilmiş onayları istiyorlar) ve konaklama rezervasyonlarını maille yolladım. Sonrasında 60 dolar hizmet ücretini ödemek için ödeme bağlantısı gönderdiler, onu onayladıktan sonra tüm işlemlerim tamamlamış olarak beklemeye başlayabilirsiniz.

Davetiye en geç 7 günde maille gelecektir. Hatırlatmak isterim vize süresi seyahat edeceğiniz zamanı kapsayacaktır. Ülkeye girerken sınır kapısında bir adet fotoğraf ile beraber davetiyenin örneğini görevliye uzatmak  ve 25 dolar Vietnam vizesi ücretini ödemek kalıyor. Vietnam’a yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilirler. Yakın komşu ülkelerden Vietnam vizesi alan blog yazarları oldu, alamayanlarda. Bu yüzden eğer aracı kuruma vermek istemezseniz, etrafındaki ülkelerdeyseniz ve pasaportunuz doluysa bence bir şansınız var, denemeye değer.

Vietnam vizesi - Keşfedilmesi gereken bir ülke
Vietnam vizesi – Keşfedilmesi gereken bir ülke

**Vietnam vize işlemlerim Hanoi havalimanından giriş yapılacak şekilde hazırlanmıştır, herhangi bir sorun yaşamamak için lütfen acentanızla mutlaka iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

 

Focus Travel :

Tel :  +844 38358836

Mail : [email protected]

Keşfetmelisiniz.