Washington’da Görmeniz Gereken Yerler

White House

1 Aralık 1800’de Amerikanın Başkenti olan Washington’a Devlet binaları ve Ulusal Müzeleri görmeye bir çok turist geliyor.
Tickets.com.tr Ekibi olarak Washington da görmeniz gereken en önemli 5 yer için size bir liste yaptık.
Seyahatinizi planladığınız tarihten 2 ay önce biletlerinizi Tickets.com.tr‘den çok ugun fiyatlara almanız mümkün.

Beyaz Saray

White House
ABD’nin sisyasi merkezi olan ve Başkanlık konutudur Beyaz Saray. İki bodrum olmak üzere toplam da 8 kat olan Beyaz Saray bir çok resepsiyona ve başkanlara ev sahipliği yaptı. Beyaza sarayı sadece rehberli bir tur ile gezebilirsiniz. En güzel ve en ünlü odalar : Doğu odası , Yeşil oda, Mavi oda, Kırmızı oda. Bu adalar bir çok resmi resepsiyon için Başkan ve Firstlady taradından da kullanılmakradır.

Amerika Kongre Binası

Amerikan Kongre Binası (United States Capitol) Amerika Birleşik Devletlerinin Yönetimini yürüten ABD Kongresi’nin ikamet yeridir. Bina ABD’nin başkenti Washington, DC’deki Capitol Hill bölgesinde ve de National Mallbölgesinin doğu ucunda yer almaktadır.Rehber ile gezerken bir çok heykel ve sanat eseri ile karşılaşabilirsiniz.

Kongre Kütüphanesi

Kongre Kütüphanesi
Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi (Library of Congress) ABD’nin ulusal kütüphanesidir. Dünyanın en büyük ve en ünlü kütüphanesi olan kongre kütüphanesi Washington, D.C.’de bulunmaktadır. Ayrıca ABD’de yer alan en eski federal kültür yapısıdır.
Koleksiyonunda 470 dilde, 29 milyondan fazla kitap ve diğer yayınlar, 58 milyon el yazması, içlerinde Gultenberg İncii’nin de bulunduğu Kuzey Amerika’nın en büyük nadir kitap koleksiyonu, bir milyonun üzerinde hükümet belgesi, son üç yüzyılda, dünyada yayınlanmış bir milyon gazete sayısı, 33.000 ciltlenmiş gazete sayıları, 500.000 miktofilm, 6000’in üzerinde karikartür dergisi, dünyanın en büyük hukuki belgeler koleksiyonu, filmler, 4.8 milyon harita, müzik notaları ve 2.7 milyon işitsel kayıt bulunur

Washington Anıtı

Washington Anıtı, dünyanın en yüksek dikilitaşıdır. Uzunluğu 169,35 metredir. Washington D.C ,ABD’de bulunmaktadır, şehrin en önemli sembollerinden birisidir. Ülkenin kurucusu George Washington anısına yaptırılmıştır.
Anıt, 1840’larda Robert Mills adlı bir mimar tarafından bir Mısır Obeliskine benzer şekilde tasarlandı, yapımına 1848 yılında başlandı; 6 sene sonra yapımına uzun bir ara verilince tamamlanması 1885 yılını buldu ve resmî açılışı 9 Ekim 1888 günü gerçekleşti.
Mermerden yapılmış dikilitaş, tamamlandığında dünyanın en yüksek yapısı idi. Bu unvanı Köln Katedrali’nden aldı ve 1889’da Eyfel Kulesi inşa edilinceye kadar taşıdı.

Smithsonian Enstitüsü Müzesi

Smithsonian Enstitüsü Müzesi
Amerika Birleşik Devletlerini temsil eden en büyük müze kompleksi . Smithsonian Ensititüsü Müze Kompleksidir. İçerisinde Amerika Birleşik Devletinin Tarih, Doğal Tarih, Amerikan Yerlileri, Afrika Sanat, Soykırım, Havacılık ve Uzay müzelerini bulundurmaktadır.

Herzaman avantalı ve ucuz , Washington uçak biletleri Tickets.com.tr adresinde.

Popüler destinasyonlar ve En ucuz uçak biletlerinden haberdar olmak için bizi Facebook, Instagram ve Twitter ‘dan takip edebilirsiniz.